eBook

Zázračné rozprávky na zjedenie

8 receptov a 8 pozitívnych príbehov, vďaka ktorým bude jedenie radosťou

  • Máte doma dieťatko s atopickým ekzémom, potravinovou intoleranciou alebo alergiou? 
     
  • Pri prípave jedál postupujete podľa inštrukcií a rád kožného lekára, alergológa, či imunulóga? 
     
  • Vaše jedlo ostáva nedotknuté na tanieri napriek tomu, že vyzerá geniálne a zodpovedá diéte, ktorú dodržiavate, aby sa zdravotný stav vášho dieťatka nezhoršil?


Ak patríte k rodičom, ktorí pri svojej ratolesti vyskúšali takmer všetko a nič nezabralo, čítajte ďalej.  :-)

 

Dana PiljarováVolám sa Dana Piljarová a som maminou dvoch úžasných chlapcov Marcelka (9 rokov) a Matejka (7 rokov).

Pomáham rodičom, ako majú variť pre svoje deti, ktoré sú alergické na určitú potravinu. Ako majú navariť rýchlo, chutne, pre celú rodinu a bez zbytočného nakupovania špeciálnych potravín.

 

Je možné chutne navariť napriek rozsiahlym obmedzeniam pri výbere potravín?

Atopický ekzém, potravinová intolerancia, či dokonca alergia na určitú potravinu si vyžadujú radikálnu úpravu jedálnička. Ani my sme sa tomu nevyhli.

Zoznam povolených potravín od kožnej lekárky a imunológa sa zhodol na piatich potravinách: brokolica, karfiol, cuketa, mrkva a ryža natural. Som presvedčená, že aj renomovaný šéfkuchár prestížnej reštaurácie by sa s tým poriadne zapotil.

Nie je problém z týchto potravín vymyslieť jedno, dve alebo tri jedlá. Avšak variť z nich niekoľko týždňov, či mesiacov, je riadna výzva. Obmedzenie v potravinách vo vás prebudí všetku kreativitu, aj keď ste boli presvedčení, že žiadnu nemáte. Mamičky, ktoré si týmto prešli, vedia o čom hovorím.

Nakoniec sa mi to podarilo. Vymyslela som jedlá, ktoré zodpovedajú diéte, majú príjemnú farbu, držia tvar a nemusíte pri nich tráviť dlhé hodiny vzácneho času.

 

Čo ak vášmu dieťatku jedlo bez alergénov nevonia?

Všetci sme boli spokojní. Ja, manžel, aj starší syn. Jediný, komu sa to celé nevidelo, bol náš Matej. Odmietal akékoľvek jedlo bez alergénov. Povedal si: „Ak sa jedlu vyhlo mlieko, vajce a zemiakový škrob, tiež zdúchnem a nedám mu ani tú najmenšiu šancu.“

Šľak ma išiel trafiť (pardón za výraz) a nepomohla ani hra na lietadielko (myslím tým lyžičku plnú jedla, ktorá smeruje priamo do úst dieťatka).

Musela som ísť na to úplne ináč. Keď ste v stave zúfalstva, vymyslíte aj nemožné.

 

Čo nakoniec zabralo?

Podarilo sa! :-) Matej, ako iné deti, miluje rozprávky a príbehy. Preto som jedlo spojila s príbehom, v ktorom vystupovali všetky ingrediencie. Bola na obed mrkvová polievka s karfiolom? Príbeh o mrkvičke Aničke a jej kamarátovi bol ihneď na svete.

Matejovi sa rozprávky tak zapáčili, že všetky zeleninové a iné potravinové postavičky, chcel mať neustále so sebou. Ako sa to dá spraviť? No predsa zjedením obeda. Nakoniec si Matejko všetkých rozprávkových kamarátov spokojne nosil v brušku.

Aby ste sa nemuseli trápiť a neustále vymýšľať nové príbehy, napísala som eBook „Zázračné rozprávky na zjedenie“.

EBook obsahuje 8 jednoduchých receptov a 8 pozitívnych príbehov, ktoré pomôžu, aby navarený obed skončil v brušku malého nezbedníka.

Zázračné rozprávky na zjedenie_obal_zmensene.png

 

Čo na eBook povedali iní:

Myslím, že si knižka nájde nadšené publikum, ktorému bude prospešná a nápomocná v tom najdôležitejšom, čo vieme naše deti naučiť. V láske, radosti a zdravom životnom štýle, a to má hodnotu nad všetky ostatné. Je super, že si sa do takéhoto niečoho pustila :-) a ďakujem.

Referenciu si môžete overiť TUwww.lubicanoscakova.sk

 

Ľubica Nosčáková učiteľka, blogerka a autorka knihy "Slnko v duši"

Aké rozprávky dnes čítate svojim deťom? Klasiku alebo niečo nové... ? Je v tom nejaký rozdiel? 

Určite je a môže byť doslova prevratný... 

Našli ste rozprávkovú knihu, ktorá by bola na zjedenie? S ktorou by ste mohli tráviť celý deň... A to doslova! 

Dana Piljarová je šťastná manželka a mamička dvoch chlapcov, ktorá svoj talent objavila „náhodou“ po tom, čo začala riešiť svoje životné otázky popri výchove svojich detí. 

Niekoľkoročné zamestnanie v oblasti financií ju prestalo napĺňať, pretože materské a rodičovské povinnosti jej otvorili oči objavovať svoje skutočné poslanie v živote. Po niekoľkoročnom hľadaní zrazu objavila svet, v ktorom sa už dlhšiu dobu pohybovala bez toho, aby ho v skutočnosti zhmotnila. 

Jej knižná prvotina je dôkazom toho, že myšlienky a životné skúsenosti počas tohto obdobia sú naozaj výnimočné. Som veľmi rád, že našla v sebe odvahu spracovať túto knižočku, a odhaliť nám všetkým jej úžasný svet, ktorý prežíva vo svojej rodine. 

Ďakujem veľmi pekne Danke, že mi dala možnosť nahliadnuť pod „pokrievku“ tejto zázračnej „kuchárskej“ rozprávkovej knižky. Moje deti ju milujú a za krátke obdobie sme ju už viackrát prečítali. Myslím, že väčší dôkaz kvality a originality hľadať netreba, pretože deti sú najlepší a najúprimnejší kritici. 


V čom je táto rozprávková kniha taká výnimočná?

1. Vychádza z praktickej skúsenosti a denných udalostí autorky. 
2. Použiteľná v kuchyni – obsahuje zdravé recepty. 
3. Každá rozprávka má v sebe ukryté pozitívne posolstvo. 
4. Pútavá nielen pre poslucháča (dieťa) ale aj pre čitateľa (dospelý). 
5. Inšpirovaná myšlienkami úspešných ľudí. 
6. Originálna a jedinečná – podobnú na trhu nenájdete. 
7. Rozvíja všetky ľudské zmysly – preto vás doslova pohltí. 
8. Hravou formou buduje správne stravovacie návyky. 
9. Posilňuje a rozvíja rodinné vzťahy. 
10. Motivuje a rozvíja životné poslanie u detí aj dospelých.

Referenciu si môžete overiť TU.

Alojz Šutý učiteľ

Prečítala som si tvoju knihu „Zázračné rozprávky na zjedenie“, aj si nechala chvíľu čas na vstrebanie, a prečítala znovu...

Zobrala som to vážne, aby som ti vedela napísať môj názor ... a ... mne sa to páči :-). Myslím, že detičkám sa to bude tiež páčiť...

Sárke som nestihla prečítať všetky rozprávky, ale tie, čo som jej čítala, mali úspech. Je síce ešte maličká, ale podľa mňa sa dá počítať aj s jej názorom na vec :-).

Popravde, neviem, čo by som tomu vytkla. Recepty by som chcela vyskúšať. Oslovili ma najmä muffiny :-)... tie sú u nás in, tak vyskúšam aj zdravšiu verziu podľa tvojho receptu. Silno držím päste. :-)

Referenciu si môžete overiť TU.

Miroslava Šrobárová

Presvedčte sa sami.

Stiahnite si jednu rozprávku ZDARMA

 

Na vlastnej koži sa môžete presvedčiť, či zázračné rozprávky zaberú aj u vás. Preto si ZDARMA stiahnite rozprávku
„O uštipačnom korení alebo veriť si je základ úspechu"

 

To však nie je všetko.

Získajte BONUS NAVYŠE

Ak si kúpite eBook „Zázračné rozprávky na zjedenie“, navyše získate BONUS v podobe eBooku
„Ako variť bez alergénov“.

Ako variť bez alergénov_obal_zmensene.png

Vďaka tomuto eBooku sa naučíte:

  • Ako kombinovať potraviny, aby varenie nezaberalo príliš veľa času.
  • Ako uvariť jedlo, aby chutilo nielen dieťatku, ktoré trpí atopickým ekzémom, potravinovou intoleranciou alebo alergiou, ale aj zvyšku vašej rodiny
  • Ako navariť bez špeciálnych potravín a zdĺhavého hľadania v špecializovaných obchodoch.

EBook "Ako variť bez alergénov" pozostáva z 10tich receptov na polievku a z 10tich receptov pre hlavné jedlo.

Suroviny v receptoch vôbec nie sú dôležité, pretože vaše dieťatko môže horšie znášať potravinu, ktorú náš Matej zvláda bez nežiaducich kožných prejavov.

V eBooku vám prezradím univerzálny princíp, na základe ktorého si vytvoríte vlastný recept, ktorý bude vyhovovať predovšetkým vašim potrebám.

Získajte ZDARMA eBook "Ako variť bez alergénov" v hodnote 7 €. Stačí si kúpiť eBook "Zázračné rozprávky na zjedenie".

 

Čo na bonusový eBook povedali iní:

Kniha "Ako variť bez alergénov" je super. Keby som ju mala tak pred dvomi rokmi, určite by mi pomohla, lebo som bola ako "Alenka v ríši divov". Všetko som čítala, študovala etikety a hlavu som mala ako melón.

Tiež som vsadila na jednoduchosť a varíme veľmi jednoduché a rýchle jedlá. :-)

Kniha určite pomôže maminkám, ktoré sa začínajú orientovať v diétnom stravovaní, aspoň nebudú také vystresované, ako som bola zo začiatku ja. :-)

Danka ste šikulka. Kniha je dobre napísaná, receptíky jednoduché aj pre nie dobré kuchárky a zároveň doplnené obrázkami. :-) Určite bude veľmi nápomocná! :-) Ešte raz veľmi pekne ďakujem. 

Referenciu si môžete overiť TU.

Janka Hajková Vernárska

 

Zažite rozprávkové chvíle 
s eBookom Zázračné rozprávky na zjedenie

Tieto stránky používajú cookies.
Prehliadaním týchto stránok s používaním cookies súhlasíte.